Jak powinien prezentować się podstawowy sprzęt survivalowca? Na co niezbędnie zwróćmy uwagę przed wyprawą?

wyposażenie wielbiciela survivalu to kategoria dosyć obszerna, czasem nawet kontrowersyjna. Z pewnością wyposażenie powinno dość różnorodne, zależnie od regionu geograficznego, do jakiego się udajemy, lecz również od klimatu oraz pory roku.

Niemniej, uniwersalnie jest faktycznie tak, że bagaż musi być dość lekki, o nie za bardzo dużych rozmiarach, zaś sprzęt i materiały odporne na wilgoć, zimno i gorąco, zapakowane jak najbardziej wodoszczelnie, łatwe do przetransportowania. Podczas zakupu tego rodzaju sprzętu zdecydowanie nie powinniśmy kierować się modą, ponieważ z jednej strony nabędziemy coś całkowicie nieprzydatnego, a z innej stracimy na to zbytnio dużo pieniędzy.

nóż
Napisał: James Case
Na podstawie: http://www.flickr.com
W rzeczywistości najbardziej istotne prace na biwaku jesteśmy w stanie zrobić szybciej, jak ma się do dyspozycji scyzoryk, siekierkę, łopatkę oraz piłę drutową. Pomocna jest również karta survivalowa, lecz o tym z pewnością nie trzeba przekonywać żadnego zaprawionego w bojach survivalowca. Niektórzy decydują się na zakup, tak zwanych “noży przetrwania”, jednakowoż to bardzo zły pomysł - . Np. można mieć kłopoty, jak wybierzemy się do Rosji i będziemy tam planować biwakować posiadając przy sobie taki nóż, ponieważ prawo tam jasno stwierdza, że na każdy model broni powinniśmy mieć właściwe zezwolenie. Na pewno najważniejszą częścią wyposażenia pozostaje scyzoryk. Powinien mieć nierdzewne ostrze z blokadą, powinien być niczym nóż saperski, jaki ma nasze wojsko. Czemu takie ostrze? Otóż choćby z takiego powodu, że standardowa stal zniszczy witaminy, które znajdują się w krojonych owocach oraz warzywach.Choć oczywiście plusów jest więcej. Konieczny jest jak najbardziej plecak, powinniśmy wybrać go dosyć starannie. Musi być odpowiednio duży, niezbyt szeroki, nieprzemakalny i lekki. Zawartość plecaka najbardziej korzystnie spakować w worki plastikowe żeby ochronić przed deszczem oraz kurzem. W części plecaka, która przylega do pleców muszą znajdować się zawsze miękkie przedmioty, te bardziej cięższe na spodzie, zaś na wierzchu te, które planujemy mieć pod ręką. Podczas podróży nie można do zewnętrznych kieszeni wkładać wartościowych przedmiotów, zaś plecak zamykamy na kłódkę. Poza tym zawsze korzystnie mieć przy sobie tzw. niezbędnik, czyli najbardziej odpowiednia jest wielofunkcyjna karta przetrwania - wallet-ninja.eu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-10-10 08:31:55
Tagi: plecak, łopatka, scyzoryk