Skitouring - czym jest oraz co pożądane byłoby o nim wiedzieć?

Skitouring to pojęcie, które symbolizuje górskie wycieczki na nartach. Narciarze zamiast skorzystać z wyciągów, mogą wędrować w górach na nartach, co daje im ewentualność intrygujących przeżyć, i także poprawy swej kondycji. Niektórym jednostkom chodzenie pod górkę na nartach może wydawać się wręcz nieosiągalne, aczkolwiek dzięki dobremu wyposażeniu - jest to realne.

Ważkim fragmentem wyposażenia do skitouringu jest materiał, jaki nakleja się na ślizg. Oczywiście nie może to być pierwszy lepszy materiał - stosuje się moherowy czy syntetyczny. Ważkie jest to, żeby włoski artykułu były ułożone w jednym kierunku. Dzięki temu narty nie ślizgają się, bez bojaźni więc można wędrować na nich pod górę. Drugim nieodzownym, podobnie ważnym elementem są odpowiednie wiązania, których celem jest trzymanie buta tylko z przodu. Narty do skitouringu - też różnią się od zwyczajnych nart przeznaczonych do jazdy po zaśnieżonych stokach. Przede wszystkim są one sporo lżejsze. W chodzeniu po górach dopomagają także kijki, którymi można się podpierać. Jeżeli posiadamy profesjonalny sprzęt do skitouringu, to naturalnie migiem nabierzemy wprawy w tej interesującej dyscyplinie.
narty-góry-obrazek
Napisał: glenngould
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wybierając się w podróż w góry, niewątpliwie powinniśmy zaopatrzyć się w specjalistyczną odzież, jaka sprawdzi się nawet w najtrudniejszych warunkach. Na pewno wiemy, iż pogoda w górach potrafi być bardzo zmienna, w związku z tym zwyczajna odzież oferowana przez zwyczajne marki nie zawsze zdoła się sprawdzić.
Wyborną, zalecaną marką specjalistycznej odzieży jest marka summit series oferująca odzież, plecaki, a także buty - . Każde towary linii summit series pozostały zaprojektowane we współpracy z profesjonalnymi alpinistami, podróżnikami oraz sportowcami.

Zauroczył Cię ten artykuł? Wejdź w podany link i tam znajduje się moja strona www (https://operakameralna.pl/dla-dzieci/) z dodatkowymi treściami na wybrany wątek.

Odzież i obuwie tej marki cechują się wspaniałą jakością, natomiast sam asortyment też jest nadzwyczaj rozległy. Poszukując rzetelnej, solidnej, niezłomnej na rozliczne warunki atmosferyczne odzieży, naturalnie powinniśmy zaznajomić się z ofertą Summit Series.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2023-01-07 04:13:14
Tagi: narty, góry