Cudze sławicie własnego nie znacie zatem... dlaczego nie Egipt

Lato jest idealnym momentem na poznawanie naszej ojczyzny. Mam niekiedy wrażenie, że nie doceniamy własnego państwa. Wszyscy zachwycamy się cudzoziemskimi atrakcjami Tunezji; na pewno jest tam bardzo ciekawie jednak i my nie mamy się czego wstydzić. By odkryć interesujące miejsca musimy nieco poszukać, z zasady na własną rękę jednak ma to też swoje zalety - nikt nie będzie nam dyktować gdzie i po co mamy się wybrać bowiem nie mamy problemu z językiem.

Kraków nocą
Napisał: YougoPL
Na podstawie: http://www.flickr.com
W każdej chwili możemy zboczyć z zaplanowanego szlaku zobaczyć lokalizacje mniej popularne. Co to nam da? Zaspokoimy potrzebę przygody. Prócz tego na rutynowe zapytanie - to zdjęcia starego Krakowa - - możemy z dumą odpowiedzieć: nie, to okolice (i tu padnie jakaś nazwa) jednak też pięknie. Warto też w bibliotece poszukać przewodnika po okolicy jaką będziemy odwiedzać, nawet wyruszając do - zdawałoby się - najbardziej znanego Krakowa.

W pierwszym momencie myślimy, iż to miasto, o ile idzie o zabytki, niczym zaskoczyć nas nie może. Jednakże możemy się zdziwić, włodarze Krakowa bowiem zdają sobie dobrze sprawę z tego, jakie znaczenie dla budżetu miasta miewają atrakcje turystyczne.

Chcesz dodać do swoich zakładek o jeszcze jedną nieszablonową pozycję? Jeśli tak, to uczciwie zalecamy ten serwis (https://www.eccotravel.eu/meksyk/) - kliknij a się nie rozczarujesz.

Nie ulega wątpliwości iż znaczne wpływy do kasy miasta zapewniają pamiątki Kraków - oldcracowfoto.com/pl/c/Krakowski-Dom-1930/3 - ostatnio słynie przykładowo z trasy związanej z naszymi pisarzami związanymi z owym miastem. Używając nowoczesnego telefonu możemy wybrać się w słoneczny dzień na przechadzkę i zobaczyć miejsca które inspirowały Miłosza albo Wisławę Szymborską.

Naturalnie, jak w pozostałych miastach, odnajdziemy tutaj ławeczki na jakich możemy wysłuchać fragmentów utworów artystów którym dana ławeczka jest poświęcona. Ja, jeśliby mnie ktoś zapytał, każdemu polecam Kazimierz - dzielnicę miasta która, szczególnie w letni wieczór, może urzec nawet mało wrażliwego obieżyświata.

Idealną chwilą by się w Kazimierzu zakochać jest czas gdy odbywa tam się Tydzień Kultury Żydowskiej. Wtedy zapachy oraz dźwięki sprawiają, iż ma się wrażenie iż zdjęcia starego Krakowa ni stąd ni zowąd ożywają. Można także - co jest nie byle jaką atrakcją - na zorganizowanych warsztatach poznać kuchnię żydowską jak też nauczyć się tańca tradycyjnego. Zwiedzając Kraków pamiątki nabyte na straganie nie muszą być wyłącznym wspomnieniem, mogą nim być także te niepowszednie umiejętności.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2023-01-08 01:16:02
Tagi: miasto, Grecja, Egiptu, turystę, Tydzień Kultury Żydowskiej