Garść zdań o hodowli gołębi

Hodowanie gołębi jest pasją, jakiej oddaje się wiele osób na całym świecie. Jest to hobby, które chłonie wiele pieniędzy. Ceny poszczególnych, bardzo cennych gatunków gołębi dekoracyjnych lub pocztowych potrafią osiągać pułap kilku tysięcy złotych.

Hodowanie gołębi będzie niezwykle popularnym, aczkolwiek kosztownym, hobby. Nie chodzi tu już nawet o ceny ptaków, jak o koszt karmy. Do tego dojdą preparaty dla gołębi. Hodowca ptaków, który poważnie traktuje swoje hobby traci spore sumy także na witaminy dla gołębi.

Czy myślisz, że zamieszczone tu dane są ciekawe? Jeśli tak, to przejrzyj treść (http://eccoholiday.com/p/egipt-hurghada), a znajdziesz w tamtym miejscu podobnie istotne wiadomości, które przyciągną Twoją uwagę.

Dostępne preparaty dla gołębi powinny uzupełniać ich zapotrzebowanie na białko, węglowodany, składniki mineralne oraz tłuszcz - idź na firma sprzedająca preparaty. Także stosując karmę bardzo wartościową należy ptakom dawać specjalne witaminy dla gołębi. Trzeba również wybudować stosownej wielkości gołębnik, dostarczać regularnie wodę. Hodowla gołębi wymaga wobec tego nie tylko sporych nakładu pieniężnego, lecz także sporo czasu. Nim wobec tego zadecydujemy o hodowaniu gołębi powinniśmy udzielić odpowiedzi na pytanie, czy potrafimy zagwarantować tym pięknym ptakom właściwe warunki, lub odnajdziemy stosowną ilość czasu, by się nimi solidnie zająć.
wysokiej jakości preparaty dla gołębia
Napisał: iStock
Na podstawie: iStock
Jeśli na uwzględnione wyżej pytania odpowiemy sobie „tak” musimy na początku przygotować miejsce dla gołębi, inaczej gołębnik. Wówczas wtedy można zakupić gołębie. Osób hodujących gołębie w Polsce jest dużo, nie będziemy więc mieli trudności z ich kupnem. Trzeba także przygotować dobrą karmę. Gołębie, które nie odlatują z gołębników muszą być dokarmiane najlepiej dwa razy dziennie. Przede wszystkim gołębie karmimy zbożem. Nie wszystkie nasiona się jednak nadają do karmienia. Z pewnością nie należy im podawać nasion owsa i żyta. Ptaki te można dokarmiać także kukurydzą, nasionami łubinu, grochem oraz soczewicą.Warto karmę wzbogacić także zieleniną: sałatą, seradelą, lucerną lub szpinakiem. Karmę trzeba dodatkowo uzupełnić preparatami witaminowymi. Jest to szczególnie istotne w okresie zimy (kup u nas witaminę). Pamiętajmy, że gołębie dużo piją. Musimy umożliwić im stały dostęp do świeżej i czystej wody. W zimie płyny należy podawać wówczas po jej podgrzaniu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2023-01-10 04:25:03
Tagi: karma, gatunek, składniki mineralne, okaz, Hodowca gołębi, Pożywka